Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 171

Sennheiser HD 300 PRO Stüdyo Kulaklığı

0 TL

Sennheiser HD 300 PRO Stüdyo Kulaklığı

İhtiyacınız Olan Tek Kulaklık...

   Sennheiser’ ın en son teknolojisiyle geliştirilen HD 300 Pro kulaklıklar, nötr ve yüksek çözünürlükte bir ses sunar. ‘Closed-back’ tasarım yapısı, en gürültülü ortamlarda bile kullanıma olanak tanır. İster müzik dinleyin, ister bir müzik aleti çalıyor olun, isterseniz beste yapın veya bir miks konsolunda canlı miks yapıyor olun; HD 300 Pro ihtiyacınız olan tek kulaklıktır.

Yüksek Hassasiyet Minimum Distortion!

   HD 300 Pro tıpkı sizin projenizde gösterdiğiniz hassasiyeti gösterir. Sennheiser bu hassasiyeti mümkün kılabilmek adına HD 300 Pro’ nun akustik özelliklerini fiziğin sınırlarına kadar zorlayarak yeniden hesaplamıştır. HD 300 Pro kulaklıklar ilk olarak doğrusal frekans tepkisiyle dikkat çeker. Ses tepkisi her uygulamada en hassas cevabı verir. İkinci olarak HD 300 Pro’ da diyafram bozulma oranı ve kısmi titreşimleri minimuma indirilmiştir. Sennheiser HD 300 Pro’ nun oldukça hassas bir yapıya sahip olan dönüştürücüleri, yüksek ses basıncı seviyelerinde bile güçlü ve bozulma olmaksızın bir ses aktarımı sağlar.

Viskoelastik Kulak Pedleri

   Sennheiser HD 300 Pro, kullanım rahatlığı ve ortam gürültüsü azaltmaya yönelik tasarlanmıştır. Kulağınızı tam olarak saran viskoelastik yapıdaki kulak yastıkları uzun saatler süren yoğun tempolu çalışmalarınızda bile size en üst konforu sağlar ve yüksek gürültülü ortamlarda bile maksimum izolasyon sağlar.

Sizin için Özel Olarak Tasarlandı...

   HD 300 Pro kulaklıklar flat ve yüksek çözünürlükte ses üretimi sağlar. Rahat dolgulu kulaklık pedleri sayesinde uzun süreli kullanım seanslarında bile konforlu kullanım sunar. ‘Closed-back’ tasarım yapısı sayesinde gürültülü ortamlarda bile maksimum izolasyon alırsınız. Uzun ömürlü dış malzemeleri ve Sennheiser’ ın yerleşik giriş konnektörü sayesinde değiştirilebilir kablo seçeneği mevcuttur.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.