Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 80

AKG K240 MKII Stüdyo Referans Kulaklığı

0 TL

AKG K240 MKII Stüdyo Referans Kulaklığı

Efsanenin Devamı...

  K240 MKII profesyonel kulaklıklar, bir önceki K240 Studio kulaklıkların başarısını sürdürmüş ve dünya çapında stüdyolarda, orkestralarda ve sahnelerde bir standart haline gelmiştir. Patentli ‘Varimotion’ diyaframlara sahip gelişmiş 30mm XXL sürücüleri geniş bir dinamik aralık, artırılmış hassasiyet ve yüksek ses seviyeleri sunar. Yarı açık tasarımı sayesinde ise etkin bir bas aralığı ve son derece net tizler duyarsınız. Etkileyici doğruluktaki frekans tepkisi sayesinde müzisyenler, yapımcılar ve ses mühendisleri bu kulaklıkları güvenle kullanmaktadırlar. 

Üstün Konfor

   AKG K240 kulaklıklar mükemmel ses kalitesi ve yalıtımın yanı sıra son derece dayanıklı ve rahattır. Özellikle stüdyo ortamında kulaklıkla saatlerce uğraşan miks mühendisleri için konforlu tasarımı sayesinde en çok tercih edilen kulaklık olmayı başarmıştır. Kendi kendini ayarlayan kafa bandı ideal bir oturuş sağlar ve kulak üstü pedleri kulakları güzel bir şekilde sarar.

Tak / Çıkar

   K240 kulaklıklar mini XLR konnektör yuvasıyla beraber gelir. Kutu içeriğinde bulunan 3 metrelik düz kablosu sayesinde size kullanım alternatifleri sunmasının yanı sıra kullanıma bağlı kablo deformasyonlarına karşı çıkarılabilir kablo yapısıyla uzun yıllar kullanıma olanak tanır.

Güçlü Çözüm Ortağı!

   AKG K240 kulaklıklar, performans ve kullanım kolaylığından konfor ve güvenirliliğe kadar stüdyo uygulamaları, dinleme ve canlı müzik miksleri için vazgeçilmez bir çözüm ortağıdır.

Kanıtlanmış Efsane

   K240, üretildiği günden bu yana dünya genelinde kullanım tercihi olarak en üst sıraya çıkmayı başarmıştır. Kullanıcıların deneyimlerine göre flat ve ultra geniş frekans tepkisi, berrak ve net ses yanıtı, üstün konforu ile ses mühendislerinin vazgeçilmez bir çözüm ortağı olmuştur.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.