Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 117

Sennheiser HD 200 PRO Stüdyo Referans Kulaklığı

%30 İndirim
3.315 TL
4.736 TL

Sennheiser HD 200 PRO Stüdyo Referans Kulaklığı

Stüdyonuzdaki Ses Deneyimi Her Zaman Yanınızda!

   Sennheiser HD 200 Pro referans kulaklıkları, nerede olursanız olun size stüdyonuzdaki sesi sunar. İster melodilerinizi kaydedin, ister dışarıyı rahatsız etmeden sessizce pratik yapıyor olun, isterseniz dinlemekten en çok zevk aldığınız müziğin keyfini çıkartın; HD 200 Pro kulaklıklar, monitörleme ve çok daha fazlası için en ideal seçimdir. HD 200 Pro’ nun ortam gürültüsü azaltma özelliği, tamamen işinize konsantre olmanızı sağlar. Yumuşak kulak pedleri, uzun saatler süren yoğun tempolu çalışmalarınızda olağanüstü rahatlık ve konfor sağlar.

Sanatınıza Odaklanın, Gerisini Ona Bırakın...

   Bir aranjör, müzisyen veya stüdyo/sahne ses mühendisi/teknisyeni olarak daima işinize odaklanmanız gerekir. HD 200 Pro, bir kulaklıktan çok daha fazlası olarak müziğiniz için derinlemesine bir dinleme aracı olarak tasarlanmıştır. Bir HD 200 Pro kulaklık satın aldığınızda evde, stüdyoda veya sahnede olun; herhangi bir ortam gürültüsü sizin dikkatinizi dağıtamaz. Ayrıca ayrıntılı ve güçlü bir ses deneyimi yaşarsınız. Size sadece sanatınıza odaklanmak kalır.

Olağanüstü Güçte Ses Üretimi

   Sennheiser HD 200 Pro’ yu ilk dinlediğiniz anı asla unutmayacaksınız. HD 200 Pro, sesi son derece yüksek bir çözünürlükte kulaklarınıza iletir ve bu sayede her ayrıntıyı net bir şekilde duyarsınız. Projenizi, miksinizi veya akorlarınızı en doğru şekilde duymanız gerekiyorsa bir HD 200 Pro kulaklığa ihtiyacınız var demektir. Olağanüstü dinamik alana sahip olan HD 200 Pro ile profesyonel dinleme yaparken bütçenizin üzerinde bir verim alırsınız Dizüstü bilgisayarınızla, miks konsolunuzla veya elektro pyanonuzla çalışıyor olun; HD 200 Pro tüm ihtiyacınızı karşılar.

Uzun Seanslar için Üstün Uyum ve Rahatlık

   HD 200 Pro’ yu uzun saatler boyunca takabilirsiniz. Sennheiser’ ın 70 yılı aşkın sürelik tecrübesiyle tasarladığı HD 200 Pro, size asla yük olmaz. Ayrıca azaltılmış kafa bandı gerginliği, doğrudan temaslı malzemeleri ve çok daha fazlasıyla size en üst konforu sunar. HD 200 Pro’ nun kulak pedleri tüy kadar hafiftir ve her kulağı mükemmel şekilde kapatır. Öyle ki bu kulaklığı taktığınızı bile unutabilirsiniz.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.