Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 164

Sennheiser HD 280 PRO Profesyonel Stüdyo Kulaklık

%30 İndirim
4.726 TL
6.752 TL

Sennheiser HD 280 PRO Profesyonel Stüdyo Kulaklık

Profesyonellerin Tercihi 

   Sennheiser’ ın yıllar içinde piyasaya sürdüğü en önemli ‘closed-back’ tasarıma sahip kulaklıklardan biri olan HD 280 Pro, profesyonel kullanıcıların taleplerini yerine getirebilmek adına üretilmiştir. HD 280 Pro kulaklıklar, profesyonel stüdyo kullanımında gerekli olan ses kalitesi, modüler tasarım ve başarılı ses yalıtımının yanı sıra son derece sağlam bir yapıya sahiptir. Dönebilen yapıya sahip kulak kapakçıkları ve benzersiz katlanabilir tasarımı aklınıza gelebilecek her uygulamada maksimum esneklik sağlar.

Sanatınıza Odaklanın, Gerisini Ona Bırakın...

   Bir aranjör, müzisyen veya stüdyo/sahne ses mühendisi/teknisyeni olarak daima işinize odaklanmanız gerekir. HD 200 Pro, bir kulaklıktan çok daha fazlası olarak müziğiniz için derinlemesine bir dinleme aracı olarak tasarlanmıştır. Bir HD 200 Pro kulaklık satın aldığınızda evde, stüdyoda veya sahnede olun; herhangi bir ortam gürültüsü sizin dikkatinizi dağıtamaz. Ayrıca ayrıntılı ve güçlü bir ses deneyimi yaşarsınız. Size sadece sanatınıza odaklanmak kalır.

Ortam Gürültüsü Zayıflatma Özelliği

   Sennheiser HD 280 Pro’ nun mükemmel ses yalıtımı sayesinde , yüksek ortam gürültüsü zayıflatma özelliği vardır. HD 280 Pro kulaklıklar, doğru ve doğrusal ses üretiminin yanı sıra başınıza rahat oturabilmesi için esnek bir kafa bandı ve uzun saatler süren yoğun çalışmalarınızda bile sizi yormaması için yumuşak kulak yastıklarına sahiptir. Ayrıca HD 280 Pro kulaklıkların yerden tasarruf sağlayan, taşıma için katlanabilen ve dönebilen kulaklıklarıyla beraber sağlam ve tek taraflı kablosu vardır.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.