Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 163

Sennheiser HD 380 Profesyonel Stüdyo Kulaklık

0 TL

Sennheiser HD 380 Profesyonel Stüdyo Kulaklık

En Zorlu Koşullar İçin Üretildi...

   HD 380 profesyonel stüdyo kulaklıkları, profesyonel uygulamaların taleplerini karşılamak için üretilmiştir. Sennheiser HD 380, en zorlu uygulamalarda bile doğru ses üretimi için yükseltilmiş ses basıncı seviyesine (110 dB’ ye kadar) sahiptir. Ayrıca genişletilmiş bir frekans tepkisinin yanı sıra hafif, güvenli ve sağlam tasarımı sayesinde uzun saatler süren yoğun tempolu çalışmalarınızda bile rahat bir dinleme deneyimi sunar.

Sanatınıza Odaklanın, Gerisini Ona Bırakın...

   Bir aranjör, müzisyen veya stüdyo/sahne ses mühendisi/teknisyeni olarak daima işinize odaklanmanız gerekir. HD 380, bir kulaklıktan çok daha fazlası olarak müziğiniz için derinlemesine bir dinleme aracı olarak tasarlanmıştır. Bir HD 380 kulaklık satın aldığınızda evde, stüdyoda veya sahnede olun; herhangi bir ortam gürültüsü sizin dikkatinizi dağıtamaz. Ayrıca ayrıntılı ve güçlü bir ses deneyimi yaşarsınız. Size sadece sanatınıza odaklanmak kalır.

Olağanüstü Güçte Ses Üretimi

   Sennheiser HD 380' i ilk dinlediğiniz anı asla unutmayacaksınız. HD 380, sesi son derece yüksek bir çözünürlükte kulaklarınıza iletir ve bu sayede her ayrıntıyı net bir şekilde duyarsınız. Projenizi, miksinizi veya akorlarınızı en doğru şekilde duymanız gerekiyorsa bir HD 380 kulaklığa ihtiyacınız var demektir. Olağanüstü dinamik alana sahip olan HD 380 ile profesyonel dinleme yaparken bütçenizin üzerinde bir verim alırsınız Dizüstü bilgisayarınızla, miks konsolunuzla veya elektro pyanonuzla çalışıyor olun; HD 380 tüm ihtiyacınızı karşılar.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.