Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 1000005379

Yamaha MG16XU 16 Kanal Analog Mikser

%50 İndirim
35.015 TL
70.030 TL

Yamaha MG16XU 16 Kanal Analog Mikser

Yüzyıllık Tecrübe!

   Yamaha, yüzyılı aşkın süredir birinci sınıf müzik enstrümanlarından oluşan rakipsiz bir marka olmayı başarmıştır. Stüdyo cihazlarından profesyonel seslendirmeye kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Tüm ürünlerinde hassas ve üstün işçilik kullanır ve ayrıca yenilikçidir.

   Şimdi de MG serisinin üçüncü yenilenmişi olarak MG16XU’ yu üretmiştir. MG serisi, tasarım mükemmelliğini üstün teknik özelliklerle birleştirmeyi sağlamıştır. MG serisi mikserler, stüdyo kalitesindeki preamplifikatörleri ve güçlü dijital ses işleme birimleriyle sağlam ve güvenilirliğiyle üst düzey bir deneyim sunar.

Yüksek Kalitede Yerleşik ‘Neutrik’ Konnektörler

   MG serisi mikserlerde tüm giriş ve çıkışlarda yüksek kalitede Neutrik konnektörler kullanılır. Mono girişlerin her biri birleşik jack ile donatılmıştır ve hem mikrofon hem de line seviyesindeki sinyalleri kabul eder.

Steinberg Cubase AI Yazılımı

   Bir MG XU serisi mikser satın aldığınızda indirilebilir bir Steinberg Cubase AI yazılımı elde edersiniz. Kapsamlı ve en gelişmiş DAW’ lardan biri olan Cubase, kullanıcılara müzik prodüksiyonu için güçlü ve esnek bir platform sunar.

Sizin Mikseriniz, Sizin Sesiniz...

   En son ne zaman EQ’ suz bir gitarı veya en sevdiğiniz şarkılardan birini tamamen işlenmemiş bir halde dinlediniz? Muhtemelen asla. Yamaha MG serisi mikserler flat frekans tepkileri ve saf sesleri ile ünlüdür. Mükemmel bir ses deneyimi elde etmek için enstrümantal performans ve vokalden çok daha fazlası gereklidir. Yamaha’ nın yüksek kaliteli MG serisi miks konsollarında bulunan son teknoloji ses işleme devreleri ile benzersiz ve size ait bir ses elde edersiniz.

Kayıt Stüdyonuzdaki veya Canlı Seslendirmenizdeki Mikser...

    Kullanımı kolay bir arayüze sahip olan MG serisi mikserler, çeşitli kullanıcılar ve uygulamalar için 6 ile 20 kanal arası değişen modelleriyle kapsamlı bir yelpaze sunar. Kayıt stüdyonuzda veya canlı performans seslendirmenizde, sesleri en yüksek performansta ve sınıfında rakipsiz olarak işler, böylelikle size maksimum güven sağlar.

24 Bit / 192 kHz 2 Griş ve 2 Çıkışlı USB Ses Arabirimi

   MG12XU ses konsolları, girişlerdeki seslerin hızlı, kolay ve yüksek çözünürlükte oynatımı için esnek bir USB dijital bağlantı özelliğine sahiptir. Ayrıca Lighting – USB çeviricisi ile iPad 2 ve sonrası modelleri de yine USB ile bağlayabilir ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dahili SPX Dijital Efekt Ünitesi

   XU serisi mikserler hem müzikal hem de müzik dışı uygulamalar için efekt ünitesine sahiptir. İster bir vokal sesine derinlik katmak isteyin veya isterseniz canlı bir grup performansına yeni renk ve atmosfer sağlayın. Miksinizi geliştirmek için mükemmel kalitedeki 24 adet düzenlenebilir dijital efektten oluşan kapsamlı bir Yamaha SPX dijital efekt ünitesini kullanabilirsiniz. Özellikle yüksek kalitedeki reverb ve delay efektleri, olağanüstü gerçekçi ve doğallıktadır. Ayrıca harici bir FC5 pedal bağlayarak etkili bir açma/ kapatmaya sahip olabilirsiniz.

Şeffaf ve Saf Ses...

   Yamaha, ses mühendislerine ve kayıt teknisyenlerine kendilerini göstermeleri ve kendi sonik imzalarını yaratabilmeleri adına makyajlı ve renkli bir ton karakteri sunmak yerine saf ve doğal bir ses sunar. Bu şeffaf ses felsefesini benimseyen MG serisi miks konsolları, sınıflarında benzeri olmayan bir seviyede saf bir ses kalitesi sunar.

A Sınıfı D-Pre Preamplifikatörler

   Bir ses mühendisi olarak mikste yapacağınız her hareketle hangi yöne gideceğinizin başlangıç noktası preamplifikatörlerdir. MG serisi miks konsolları, daha düşük empedansla daha fazla güç sağlayan ve iki kademeli transistörden oluşan ‘Darlington’ devreli A sınıfı D-Pre preamplifikatörlerine sahiptir. D-Pre preamplifikatörleri, çok düşük distortionla dolgun ve doğal bir ses sunar. Net bas karakteri ve pürüzsüz orta ve üst frekans tepkisi, gelen sinyalin işlenmesinde oldukça doğal bir sonuç verir.

 

Genel Özellikler

 • 16 Kanallı Miks Konsolu
 • 10 Adet Mikrofon ve 16 Adet Hat Girişi (8 mono + 4 stereo)
 • 4 adet Grup Bus ve 1 Adet Stereo Bus
 • 4 Adet AUX
 • ‘Darlington’ Devresine Sahip 'D-PRE' Mikrofon Preampları
 • Tek Knob Compressor
 • 6 Programlı Yüksek Kalitede Efekt Ünitesi
 • Balanslı XLR çıkışlar
 • 24 Bit 192 kHz 2 Giriş ve 2 çıkış USB Ses kartı Fonksiyonu
 • Mono Girişlerde Pad Switch
 • + 48V Phantom Power
 • Metal Şasiye Sahip Gövde
 • Boyutlar (G × Y × D): 444 mm x 130 mm x 500 mm (9.6'x 2.8'x 11.6')
 • Net Ağırlık: 6.8 kg (15 lbs.)

 

Yamaha MG16XU Driver:

Yamaha Steinberg USB Driver V2.0.4 for Windows 10 (64-bit)

Yamaha Steinberg USB Driver V2.0.3 for Windows 10/8.1/7 (32-bit/64-bit)

Yamaha MG16XU Kullanım Kılavuzu:  

MG16XU/MG16 Owner's Manual 

Teknik Özellikler

Kullanım Tipi: Analog
Giriş Sayısı (Mikrofon): 10x XLR
Giriş Sayısı (Line): 16x TRS 1/4, 4x RCA
Çıkış Sayısı: 2x XLR, 10x TRS 1/4
Dijital Çıkış: Yok
DCA Groups: 4
VCA Groups: Yok
Dijital Giriş: Yok
Faderlar: 15 Adet 60mm
Motorlu Fader Özelliği Yok
Reverb/Delay: Var
Wordclock: Yok
Equalizer: Var
Compressor: Var
USB Bağlantısı: Var
Stereo Kayıt Özelliği: Var
Kanal Kayıt Özelliği: Yok
DAW Controller Özelliği: Yok
Kulaklık Çıkışı: 1 adet TRS 1/4
Dokunmatik Ekran: Yok
Remote Control: Yok
Dijital Ses Aktarma: Yok
MIDI I/O: Yok
Expansion Card Desteği: Yok
Kutu İçeriği: MG16XU, Power Kablosu, Kullanım Kılavuzu, Garanti Belgesi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.