Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 135

AKG K271 MK II Profesyonel Stüdyo Referans Kulaklığı

0 TL

AKG K271 MK II Profesyonel Stüdyo Referans Kulaklığı

Dahiyane...

   AKG K271 MK II, stüdyo miksajı, dinleme ve canlı performans uygulamaları için tasarlanmış profesyonel bir kulak üstü kulaklıktır.

Minimum Sızıntı, Maksimum İzolasyon!

   Vokalistler ve davulcular için mümkün olan en iyi ses üretimini sağlamak için inşa edilmiş olan tamamen kapalı tasarımı; yüksek ses yalıtımı, stüdyo mikrofonlarına minimum sinyal sızması ve canlı miks uygulamaları için maksimum izolasyon sağlar.

Üstün Konfor

   AKG K271 MK II kulaklıklar mükemmel ses kalitesi ve yalıtımın yanı sıra son derece dayanıklı ve rahattır. Özellikle stüdyo ortamında kulaklıkla saatlerce uğraşan miks mühendisleri için konforlu tasarımı sayesinde en çok tercih edilen kulaklık olmayı başarmıştır. Kendi kendini ayarlayan kafa bandı ideal bir oturuş sağlar ve kulak üstü pedleri kulakları güzel bir şekilde sarar.

Tak / Çıkar

   K271 MK II kulaklıklar mini XLR konnektör yuvasıyla beraber gelir. Kutu içeriğinde bulunan 3 metrelik düz kablosu ve 5 metrelik sarmal kablosu sayesinde size kullanım alternatifleri sunmasının yanı sıra kullanıma bağlı kablo deformasyonlarına karşı çıkarılabilir kablo yapısıyla uzun yıllar kullanıma olanak tanır.

Güçlü Çözüm Ortağı!

   AKG K271 MK II kulaklıklar, performans ve kullanım kolaylığından konfor ve güvenirliliğe kadar stüdyo uygulamaları, dinleme ve canlı müzik miksleri için vazgeçilmez bir çözüm ortağıdır.

Kanıtlanmış Efsane

   K271 MK II, üretildiği günden bu yana dünya genelinde kullanım tercihi olarak en üst sıraya çıkmayı başarmıştır. Kullanıcıların deneyimlerine göre flat ve ultra geniş frekans tepkisi, berrak ve net ses yanıtı, üstün konforu ile ses mühendislerinin vazgeçilmez bir çözüm ortağı olmuştur.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.