Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 128

AKG K141 MK II Stüdyo Referans Kulaklığı

0 TL

GENEL BİLGİLER

Kulaklık TipiKulak Üstü
Kullanım AlanıMüzikStüdyo
ÖzelliklerKafa Bandı Yastığı

SES ÖZELLİKLERİ

Ses ÇıkışıStereo
Gürültü EngellemeGürültü Engelleme Yok
Yüksek Çözünürlüklü Ses (Hi-Res)Var
Hassasiyet114 dB
Maksimum Güç200 mW
Frekans (Düşük)18 Hz
Frekans (Yüksek)24 kHz
Empedans55 Ohm

BAĞLANTI ÖZELLİKLERİ

Bağlantı TipiKablolu
Kablo ÖzelliğiSökülebilir Kablolu
Kablo Uzunluğu300 cm
Konnektör Türü3.5mm
Konnektör TipiDüz Tip Jak
Konnektör KaplamasıAltın
FİZİKSEL ÖZELLİKLER
Akustik YapıYarı Açık
MikrofonYok
Uzaktan KumandaYok
Renk SeçenekleriSiyah
Ağırlık225 g

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.