Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 88

AKG K701 Stüdyo Referans Kulaklığı

0 TL

AKG K701 Referans Stüdyo Kulaklık

 • Bütünsel yaklaşımı tercih etmek veya analitik olarak dinlemek isteyin, K701 algıyı saf zevke dönüştürecektir.
 • Bugüne kadar ürettiğimiz en doğru ve en duyarlı kulaklıklar.
 • AKG, dünyada devrim yaratan düz tel teknolojisini kulaklıklarda, K701'de kullanan ilk üreticidir.
 • Sonuç, her müzisyeni doğru noktaya kadar kesin bir şekilde yerleştiren gerçekten çarpıcı bir sestir.
 • Devrim niteliğinde düz kablololu ses bobin teknolojisi.
 • Doğru bas tepkisi için, patentli varimation iki katmanlı diyafram.

AKG K701 Referans Stüdyo Kulaklık

 • Parlaklık ve kadifemsi, keskin baslara ek olarak bu tür çeviklik ve ferahlık sadece mucizevi.
 • Rahat özel şekilli 3D form, konforlu kulak pedleri.
 • Yastıklı hakiki deri kafa bandı.
 • Bu süper açık arkalı dinamik kulaklıklar, olağanüstü bir doğru ses ve mükemmel görüntüleme sağlar.
 • AKG K701'i deneyin ve akıllı kulaklık mühendisliğinin sizin için neler yapabileceğini öğrenin.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.