Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 90

AKG K712 PRO Stüdyo Referans Kulaklığı

0 TL
 • AKG K712 PRO Stüdyo Referans Kulaklığı

   

  Açık Arkalı Profesyonel Stüdyo Kulaklığı


   

   
   

  *Geniş stereo ses alanı ile muhteşem “hoparlörümsü” monitoring

  *Ayarlanabilirlik, hafiflik ve sağlamlığıyla uzun süreli stüdyo kullanımına uygun

  *AKG tecrübesi ile yüksek kalite

  *Açık arkalı tasarım ile geniş ve ferah ses

  *Kulak çevreleyen tasarım ile uzun süreli kullanımda rahatlık

  *Daha güçlü bir ses için geliştirilmiş bas tepkisi

  *Düz kablolu ses bobinleri ile hızlı frekanslar arası geçiş ve geliştirilmiş tiz tepkisi

  *Mini XLR bağlantı noktası ile hızlı kablo değişimi

  *Kutu içerisinde ekstra sarmal kablo ve taşıma çantası bulunur

                                       AKG_k712Pro_6.png (1.24 MB)


  AKG_k712Pro_4.png (1.31 MB)

   

  AKG K712 PRO açık arkalı, kulak çevreleyen profesyonel kulaklık, sizi rahatlığıyla sarmalarken aynı zamanda mükemmel kayıtlar almanız için gereken ses kalitesini de sunar. Eşdeğer güçteki premium transformatörleri ile AKG K712 PRO, baskın frekans olmadan geniş bir frekans tepkisi ve yüksek kesinlikli geniş stereo ses alanı sağlar. Mini XLR giriş ucu ile kolay kablo değiştirme imkanı sunan K712 PRO, kutu içeriğinde sarmal kablo ve premium taşıma çantası ile birlikte gelir. Hakiki deri, kendinden ayarlı kafa bandı ile uzun kullanımlarda maksimum rahatlık sunar. Kayıt alıyorsanız, miks veya mastering yapıyorsanız ya da sadece müzik dinliyorsanız, K712 PRO tam size göre.

   

  Geniş Stereo Ses Alanı ile Muhteşem “Hoparlörümsü” Monitoring

  AKG K612 PRO kulaklık açık arkalı tasarıma sahiptir. Açık arkalı kulaklıklar daha doğal ve geniş stereo ses alanı ile kapalı arkalı kulaklıklara oranla daha çok hoparlöre benzer bir dinleme tecrübesi sunar. Bu durum çoğu kayıt uzmanının monitoring yaparken kulaklık kullanmaya karşı çıkmalarındaki miks yaparken yeterince genişlik alamama faktörünü ortadan kaldırır. Bu durum ayrıca kulaklık kullanmadaki bir başka sakıncayı da ortadan kaldırır; mikslerin farklı hoparlör sistemlerinden çalındığında miks yapılırken duyulduğu gibi duyulmaması.

   
   

  Ayarlanabilirlik, Hafiflik ve Sağlamlığıyla Uzun Süreli Stüdyo Kullanımına Uygun

  AKG K712 PRO kulaklık, sahip olduğu yumuşak kulak çevreleyen kulak yastıklarıyla kulaklarınızı sarmalar ve kendinden ayarlı hakiki deri kafa bandı ile uzun süreli kullanımlarda rahatlığını korur. 250 gramdan az ağırlığı ile oldukça hafif olan K712 PRO’yu taktığınızı bile unutabilirsiniz.

   

  AKG Teknolojisi ile Üstün Ses Kalitesi

  AKG, 1947’den beri premium ses kalitesine sahip ürünler üretmesiyle bilinir. Her gün müzisyenler, kayıt ve mastering mühendisleri ve müzik severler tarafından güvenilen AKG transformatörleri doğru ve detaylı ses üretir. K712 PRO, açık arkalı tasarımı, baskın frekanssız 12Hz-39800Hz arası frekans tepkisi veren Driverları ile muhteşem doğallıkta bir ses, geniş stereo ses alanı ve yüksek ses derinliği sağlar.

                            AKG_k712Pro_3.png (1.13 MB)


   

  Teknik Özellikler

  Kulaklık Tipi : Açık Arkalı

  Kulaklık Hassasiyeti : 105 dB SPL/V

  Ölçülmüş Direnç : 62 Ohm

  Çıkarılabilir Kablo : Var

  Değiştirilebilir Kulak Yastıkları : Var

  Kablo Uzunluğu : 3m

  Maksimum Giriş Gücü : 200mW

  Ses Frekans Aralığı : 10Hz-39800Hz

  Uzunluk : 113mm

  Genişlik : 199mm

  Yükseklik : 212mm

  Kablo Giriş Tipi : 6.3 mm (1/4”) vidalı adaptör ile 3.5mm (1/8-inch)

  Kulaklığa Bağlantı Noktası : 3 iğneli

  Renk : Altın

  Kullanım Tipi : Kulak çevreleyen

  Kullanım Alanı : Stüdyo, Hi-Fi Dinleme

  Katlanabilir : Hayır

  Kulaklık Arka Tipi : Açık

           AKG_k712Pro_1.png (1.45 MB)

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.