Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 78

AKG K92 Profesyonel Stüdyo Kulaklığı

0 TL

AKG K92 Profesyonel Stüdyo Kulaklığı

Profesyonel Sürücüler

   AKG K92 kulaklıklar geniş frekans tepkisine ihtiyaç duyan davul, bas gitar gibi enstrümanlar için oldukça hassas bir yanıta sahiptir. Alt frekanslardaki bu eşsiz tepkisi kullanıcılar arasında popüler bir kulaklık olmasını sağlamıştır.

   K92 kulaklıklar hassas alt frekans tepkisi yanı sıra dengelenmiş yüksek frekans tepkisi sayesinde vokal, gitar ve akustik enstrümanlarda oldukça iyi bir performans sunar. 40 mm sürücüler, güçlü bir ses yanıtı için yüksek hassasiyet ve her ayrıntıyı ortaya çıkartan genişletilmiş bir frekans tepkisi sunar.

   AKG K92 kulaklıklar profesyonel stüdyo donanımlarından, taşınabilir müzik çalarlara kadar çok çeşitli oynatma cihazlarıyla uyumlu olabilmesi adına düşük empedansa sahiptir.

‘Closed Back’ Tasarım

   AKG K92 kulaklıkların closed back tasarımı, ses sızıntısını ortadan kaldırır ve sesi yalnızca kulaklarınıza iletir. Bu tasarım ayrıca sesin kulaklık dışına çıkmasını da önleyerek tam bir izolasyon sağlar. Bu sayede stüdyoda diğer mikrofonlara ses sızıntısıda olmaz ve daha temiz ses kayıtları alırsınız.

Herkese Uyan Stil ve Konfor

   Mükemmel bir mikse ulaşmak bazen aynı parçayı saatlerce dinlemeyi gerektirir ki bu noktada konfor gerçekten önemlidir. Her kafa yapısına uyumlu benzersiz kafa bandına sahip olan K92, aynı zamanda oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Nefes alabilen hafif kulak pedleri, kulaklarınıza baskı yapmak yerine kulaklarınızı çevreler ve tek taraflı olan kablo uzantısı size hareket özgürlüğü verir. Özetlemek gerekirse bu yüksek performanslı kulaklıklar size en doğru sesi verirken aynı anda kendinizi rahat hissetmenizi sağlar.

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.