Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Sepetim
Ürün Kodu : 81

AKG HSD171 Stüdyo Referans Kulaklığı

0 TL

Akg HSD 171 Dinamik Mikrofonlu Profesyonel Kulaklık

 

HSD 171 üzerinde bulunan anahtar sayesinde, kulaklık çıkarıldığı anda kendini sessize alabilmenin yanında, sesin dışarıya sızmasına kesinlikle izin vermez. Mikrofonu tercihen sağa veya sola bağlanabilir. 

HSD 171 Dinamik Mikrofonlu Kulaklık

 

HSD 171 profesyonel, kapalı tip, kulak üstü stüdyo mikrofonlu kulaklık üstün teknolojisi sayesinde herhangi bir ses sızdırmadan kullanılabilir.  Mikrofonlu kulaklık seti, hareket ettirilebilen kolu sayesinde, mikrofon anında sessiz moda döner.Tercihen sola ya da sağa bağlantılanabilir.

 

Kulaklık üzerinde bulunan anahtar ile, kulaklık çıkarıldığında anında kulaklıktaki ses çıkışını sessiz moda alır.

 

Teknik Özellikler:

 • Frekans Aralığı: 18 ile 26000 Hz arasında
 • Duyarlılık: 107 dB SPL/V
 • Rated Impedance: 55 Ohms
 • Earpadler: Suni deri
 • Çıkarılabilir Kablo: Var
 • Type: Mini XLR
 • Cins: Erkek
 • Bağlantı: 6-pin

Fiziksel Özellikler

 • Uzunluk: 58 mm
 • Genişlik: 205 mm
 • Yükseklik: 200 mm

Referans Kulaklık Nedir?

Profesyonel müzik endüstrisi ve ses mühendisleri / teknisyenleri için üretilmiş olan pro-audio sektöründe kullanılan profesyonel kulaklıklara referans kulaklık denir.

Referans kulaklıklar adında da anlaşılacağı üzere bir müzik üretim aşamasında, bir parçanın mixi hatta mastering aşamasında, tıpkı referans monitörleri gibi referans alınmak üzere üretilmiştir.
Frekans yanıtı olarak flat (düz) özelliktedirler. Bu sayede bir parçanın mix aşamasında sesteki tüm detayları olduğu gibi makyajsız bir şekilde duyurdukları için referans olarak kullanılırlar. Bu flat özelliğinin bir getirisi olarak sanılanın aksine müzik dinlemek için iyi bir tercih değildirler. Hi-fi kulaklıklar müzik dinlemek için daha ideal kulaklıklardır. Çünkü bazı frekans bölgelerinde inişler çıkışlar vardır ki bu makyaj diye tabir edilir ki müzik dinleme için istenilen bir özelliktir.

Referans kulaklıkları ayrıca oda simülasyon (room effect) yazılımları ile beraber kullanıldıklarında çok daha iyi sonuç verirler. Bu oda simülasyon yazılımları, sanki bir oda içerisine yerleştirilmiş 2 adet hoparlörün yansıyan seslerini de ana seslere dahil eder ve böylelikle kulaklıkla mix ve mastering yapmak çok daha sağlıklı bir hale gelir. Şöyle ki kulaklıklarda sağ kulağa giden sesi sol kulak veya sol kulağa giden sesi sağ kulak duyamaz. Bu nedenledir ki hoparlör ile çalışma durumundaki iki kulağın da sesleri alması durumu olmaz. İşte tamda bu sebeple bu oda simülasyon yazılımları, özellikle kulaklıkla mix ve mastering uygulamaları yapan ses mühendisleri için biçilmiş kaftandır.

Sonuç olarak : Referans kulaklıkları müzik üretim aşamasında veya parçanın mix ve mastering aşamalarında kullanılan veya bir parçanın kayıt aşamasında sanatçıya monitörleme amacıyla da kullanılabilen kulaklıklardır. Müzik dinlemek için tabiki kullanılabilirler ancak hi-fi kulaklıklar bu amaç için çok daha iyi bir tercih olacaklardır.
 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.